packshot

Seksuolog to jeden ze specjalistów, do którego pacjenci w dalszym ciągu wstydzą się udać na wizytę, pomimo mimo wyraźnej potrzeby. Czy słusznie? Jak wygląda wizyta u seksuologa i kto powinien skorzystać z jego porady?

Czytaj więcej »

Podniecenie seksualne u mężczyzn powstaje w wyniku stymulacji psychogennej lub somatycznej. Stymulacja psychogenna dotyczy fantazji erotycznych, bodźców wzrokowych, zapachowych bądź słuchowych. O somatycznej, mówimy w przypadku pobudzenia receptorów dotyku.

Czytaj więcej »

Z racji tego, iż mechanizm wzwodu penisa jest złożonym procesem uzależnionym od współdziałania i nakładania się różnych czynników, istnieje wiele przyczyn odpowiedzialnych za niemożność uzyskania erekcji.

Czytaj więcej »

Źródłem stresu są trudne sytuacje życiowe. Do szczególnie stresujących należą śmierć bliskiej osoby, rozwód, separacja małżeńska, zagrożenie zdrowia lub życia i zwolnienie z pracy.

Czytaj więcej »

Alkohol wpływa szkodliwie na funkcjonowanie niemal wszystkich narządów w organizmie. Długotrwałe jego nadużywanie powoduje uszkodzenia m.in. układu nerwowego, hormonalnego oraz układu krążenia, mających istotne znaczenie w przypadku zaburzeń seksualnych.

Czytaj więcej »

Nieprawidłowa dieta oraz brak aktywności fizycznej przyczyniają się do nadmiernego przyrostu masy ciała – nadwagi bądź otyłości.

Czytaj więcej »

Sposobem na leczenie zaburzeń o podłożu psychogennym jest podjęcie psychoterapii. Psycholog/psychoterapeuta seksuolog pomaga poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, które obciążają męską psychikę.

Czytaj więcej »

Cukrzycą określa się grupę chorób metabolicznych, w których występuje hiperglikemia, wynikająca z nieprawidłowego wydzielania bądź działania insuliny.

Czytaj więcej »

Jakie przyczyny najczęściej odpowiadają za brak erekcji po 40 roku życia? Należą do nich czynniki naczyniopochodne – najczęściej zmiany miażdżycowe w obrębie naczyń krwionośnych.

Czytaj więcej »

Epizodyczne problemy z erekcją mogą pojawić się nawet u zdrowego mężczyzny. Powody mogą być różne np. stres, przemęczenie, czy spożycie zbyt dużej ilości alkoholu.

Czytaj więcej »

Sprawność seksualna jest to zdolność do odbywania satysfakcjonujących stosunków płciowych i odczuwania związanej z nimi przyjemności. Uzależniona jest od właściwej reakcji organizmu na bodźce erotyczne.

Czytaj więcej »

Lekami I rzutu w leczeniu zaburzeń erekcji niezależnie od przyczyny, są inhibitory fosfodiesterazy typu piątego. Do grupy tej należy sildenafil.

Czytaj więcej »

Przede wszystkim warto wiedzieć, na czym właściwie polega mechanizm powstawania wzwodu. Za powstawanie erekcji odpowiadają trzy układy: krwionośny, nerwowy i hormonalny.

Czytaj więcej »

Sprawdź czy możesz stosować preparat Maxigra Go bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem? Wypełnij kwestionariusz, żeby sprawdzić czy możesz Stosować Maxigra Go. Po przeczytaniu każdego pytania zaznacz prawdziwą odpowiedź.

Czytaj więcej »

Odpowiednio zbilansowana do wieku i indywidualnych potrzeb dieta stanowi źródło składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Czytaj więcej »

Czynniki psychogenne są rzadszą przyczyną zaburzeń erekcji, niż przyczyny organiczne, niemniej jednak ich wpływ na seksualne funkcjonowanie mężczyzny może być poważny.

Czytaj więcej »

Czego ja oczekuję od niej? Odpowiedź na takie pytania powinna stać się bazą do poszukiwania urozmaicenia w sypialni. A kiedy już określicie wzajemnie swoje potrzeby – możecie podjąć kroki, zmierzające w kierunku obustronnej satysfakcji.

Czytaj więcej »
packshot